Diyarbakır’da çocuk nöbetini sürdüren aileler, çocuklarının teslim olmasını istiyor
![](https://inhisar-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/diyarbakirda-cocuk-nobetini-surduren-aileler-cocuklarinin-teslim-olmasini-istiyor-5jQmrts4.webp)
Diyarbakır’da çocuk nöbetini sürdüren aileler, çocuklarına teslim olma çağrısında bulundu. Oğlunun 2015 yılında aldatılıp kaçırıldığını belirten Mevlüde Üçdağ, “İsrail’in Gazze’ye yaptığı zulmün aynısını 40 yıldır HDP ve PKK da bize yapıyor.”
3 Eylül 2019’da farklı illerden Diyarbakır’a gelen aileler, HDP il binası önünde çocuk nöbetlerine kararlılıkla devam ediyor. Oğlunun 1 Haziran 2015’te PKK tarafından aldatılıp kaçırıldığını söyleyen Mevlüde Üçdağ, oğlu için çadırda kaldığını ve 9 yıldır haber alamadığını belirtti. “İsrail’in Gazze’ye 40 yıldır yaptığı zulmün aynısını HDP ve PKK bize de yapıyor” diyen Üçdağ, “Çocuğumu almaya ne hakları var? 8-9 yaşındaki çocukların dağda ne işi var? Ben, eşim ve buradaki aileler hepimiz sağlığımızı kaybettik, o çocuk gidince “Bir gün o aile de yok olur, o ev ateşe verilir” dedi.
Kardeşi Süleyman Çetinkaya için yola çıkan kız kardeş Zekiye Bozdağ, 5 yıldır çadırda nöbet tuttuğunu belirterek, “Annem de sağlığını kaybetti ve hasta. Ben hiçbir zaman pes etmedim. Sonuna kadar savaşıyorum. Süleyman beni görürsen, duyarsan gel teslim ol.” – DİYARBAKIR