Haber

Cumhur İttifakı’nda krize neden olacak röportaj! HÜDA PAR, Barzani ile Erbil’de Görüştü

Seçimlere 18 gün kala tüm partiler sandıkta daha sorunsuz bir sonuç için çalışıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan miting yapmama kararını değiştirerek meydanlara indi. Cumhur İttifakı’nın HÜDA PAR ile işbirliği kamuoyunda tartışma yarattı. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun ‘Türkiye Bayrağı’ açıklaması Cumhur İttifakı’nda eleştirilere yol açtı. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Erbil’de Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesud Barzani ile bir araya geldi.

HÜDA PAR’dan yapılan açıklamada, “Görüşmede, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri ile 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası yürütülen çalışmalar ele alındı. Daha da geliştirilmesi için ortak bir anlaşmaya varıldı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, KDP Genel Lideri Mesud Barzani ile Erbil’de bir araya geldi. HÜDA PAR’dan yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Görüşmede, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri sonrasında yürütülen çalışmalar ve 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler ele alındı. Türkiye ve Irak’taki mevcut siyasi duruma ilişkin görüş alışverişinde bulunulan görüşmede, HÜDA PAR ile KDP arasındaki ilişkilerin gelecekte daha da geliştirilmesi konusunda karşılıklı mutabakata varıldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu