Haber

Trump’ın “Üçüncü Dünya Savaşını Önleme”

Eski ABD Başkanı Donald Trump, LGBT’lerin Amerikan ordusuna katılması ve yeni bir dünya savaşı olasılığına ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Trump, orduda trans bireylerin varlığına karşı çıkmasıyla tanınıyor.

Orduda cinsiyet değiştirme prosedürlerine de karşı çıktı. Windham, News Hampshire’daki mitingde konuşan Trump şunları söyledi:

“Gazi İşleri Bakanlığı’nın transseksüel ameliyatları ve transseksüel prosedürlerini finanse etmek için tek kuruş harcamasını yasaklayacağım.”

“YASAĞI GERİYE GETİRECEĞİM”

Başkanlığı döneminde bu konuda attığı adıma işaret eden Trump, şunları söyledi: “Ordudaki trans bireylere yönelik ‘Trump yasağını’ da geri getireceğim.”ifadesini kullandı.

2017’de Trump, trans bireylerin orduda hizmet vermesini yasakladığını başkan olarak ilan etti. Başkan Joe Biden, göreve geldiği ilk ayda yasaktan geri adım attı.

“ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞINI ÖNLEYECEĞİM”

Öte yandan Trump, daha önceki açıklamasında Washington’da savaş yanlısı bir sistem olduğunu iddia ederek, “3. Dünya Savaşı hiç bu kadar yakın olmamıştı.”dedi.

Trump yaptığı son açıklamada, “3. Dünya Savaşı’nı önleyeceğim. Önleyeceğim, olmayacak.”ifadeleri kullandı.

“BU SÖZÜ VEREBİLECEK TEK ADAY BENİM”

2024 cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayan Cumhuriyetçi siyasetçi, “Sana bu sözü verebilecek tek adayım.” ekledi. Katılımcılar, Trump’ın sözlerine alkış ve çığlıklarla karşılık verdi.

Daha önce Güney Karolina eyaletinde konuşan Donald Trump şunları söyledi:

“Silahlar bugün dünyayı yok edecek kadar güçlü. Bunun olmamasını sağlayacak tek kişi benim,” dedi.

“OVAL OFİSİNE GİTMEDEN ÖNCE HUZUR DUYUYORUM”

İddiasını bir adım öteye taşıyan 77 yaşındaki isim, önümüzdeki yıl kasım ayında seçilecek. “Oval Ofis’e ulaşmadan önce”Ukrayna’da barış anlaşmasını uygulayabileceğini iddia etti.

Demokrat siyasetçinin tavırları nedeniyle ABD Lideri Joe Biden’ı suçlayan Trump “insanlık Üçüncü Dünya Savaşı’na sürüklendi”Formla ilgili görüşlerini paylaştı.

bozkurt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu